Bazény Desjoyaux


Každá rodina má samozřejmě zcela jiné představy o tom, co jsou to "malé" a co "velké" bazény, rozdílné názory budou pravděpodobně mít i její jednotliví členové. Obecně lze říci, že bazén o velikosti 6 x 3 metry již lze považovat za dostatečně velký pro rodinné radovánky i kondiční plavání. Standardně mají bazény hloubku od 1,2 do 1,5 m dle výškového průměru rodiny. Tvary bazénu podléhají módním vlivům stejně jako architektura domů a zahrad.

Z důvodů využitelnosti a praktičnosti jsou čím dál méně v oblibě oválné tvary, tzv. ledviny, ale i jiné další rozdílné tvary (patvary). Naopak stoupá obliba klasických obdélníkových bazénů se zaoblenými rohy, jež umožňuje železobetonová konstrukce bazénů stavět naprosto bez problémů se stabilní statikou dlouho do budoucnosti.

Nejvhodnější místa pro bazény jsou ty nejvíce osluněné, před větrem chráněné části zahrady. Mělo by se také pamatovat na správný druh stromů vysazovaných v jeho blízkosti, aby časem nedošlo k jeho zastínění. Přístup z domu k bazénu by měl být co nejvýhodnější, aby nemusel být dům obcházen či procházen, chceme-li se vykoupat.

Nejjednodušší a nejekonomičtější je výstavba bazénu současně se stavbou domu - metoda DESJOYAUX umožňuje rozfázovat stavbu - hrubá stavba bazénu s hrubou stavbou domu - sítě průběžně - napouštění a zprovoznění při stěhování.


© 2011 Aqua - Bystré, Bystré 1581, Frenštát pod Radhoštěm 744 01